Yoga ve Meditasyon İçin Dünyanın En İyi İnziva Yerleri

  Yoga ve Meditasyon İçin Dünyanın En İyi İnziva Yerleri

  Yoga, insanların yaşamlarında ayrılmaz bir mihenk taşı, bir yaşam biçimi haline geldi. Genellikle sadece bir spor olarak algılanan yoga, yalnızca ev veya stüdyo ile sınırlı olmayan, birçok yerde uygulanabilen bir felsefedir. Yoga matınızı kapın ve özel ritüelinizi, sizi gençleşmiş, taze ve canlı hissettirecek yeni bir varış noktasına taşıyın. Ashtanga, Vinyasa, sıcak yoga veya buz yogadan çok çeşitli yoga sunan yoga merkezlerine sahip şehirlerin bir listesini derledik.

  1. Kapadokya, Türkiye

  Kapadokya‘nın mistik güzel manzarasında gün doğumunu güneşi selamlayarak karşılayın. Kuşlar ağaçlarda şarkı söylerken ayaklarınızın altındaki toprağı ve güneşin sıcak parıltısını hissedin. Bu güzel yerin organik çevresi ve benzersizliği, muhteşem bir yoga deneyimi yaşatır. Bir yoga merkezini ziyaret edin veya kendi başınıza yoga yapın ve sakin ortamları özümseyin. Güvercinlik, Kızıl, Devrent ve Paşabağ vadileri, Karadağ ve Avanos’ta bol bol yoga yapabileceğiniz alanlar var. Güzel bir yoga seansından sonra neden bir balon turuna çıkmıyorsunuz? Mistik Kapadokya’da unutulmaz bir yoga deneyimi için Nevşehir’e gitmeyi mutlaka düşünün.


  2. Rishikesh, Hindistan

  Hindistan, yoganın doğum yeridir ve mistisizm toprağa nüfuz eder ve manevi bir ambiyans yayar. Kaotik kalabalık caddelerde huzuru bulun ve bir dizi inanılmaz yoga gurusu ile antrenman yapabileceğiniz yoga inziva yerlerini ziyaret edin. Rishikesh, yoga için birinci sınıf bir yerdir. Seyahatlerinizi, “gerçeğin yanında olun” anlamına gelen bilge bir Hint deyişi olan Satsang olaylarıyla örtüşmeye çalışın. Yoga gurusu ile Şubat ve Mart aylarında, sohbetler ve yogaya dair her şeyle dolu bu etkinliklerde tanışın. Yoga Festivaline katılmayı unutmayın.


  3. Koh Samui, Tayland

  Tayland, hem koşuşturma hem de sükunet sunan bir başka muhteşem yoga destinasyonudur. Tayland’ın en büyük ikinci adası olan Koh Samui, birçok farklı yoga deneyimi sunan bir yoga evidir. El değmemiş plajlar ve yemyeşil ormanlar, Budist ambiyansı ile artan inanılmaz bir yoga deneyimi yaşatır. Çok sayıda yoga inziva yeri var, bazıları lüks, bazıları daha bohem. Yoga deneyimine katılmak için bu inzivalarda ikamet etmenize gerek yok. Hem profesyoneller hem de yogaya yeni başlayanlar için tasarlanmış sıcak, tropik bir ortamda günlük yoga turlarına katılabilirsiniz. Bangkok’a gidip, ardından bir saatlik uçuşla Koh Samui Adası’na geçebilirsiniz.


  4. Zürih, İsviçre

  Yoga, Himalaya Dağları’nın eteklerinde, Rishikesh’te doğdu. Yine de yoga geleneği Zürih’teki Alpler’e kadar yayıldı. Burada, doğal manzaralar ve nehirlerle çevrili dağların gölgesinde, gönlünüzce yoga yapabilirsiniz. Zürih’teki yoga destinasyonları son derece rahatlatıcı ve son yıllarda İsviçre‘nin yogaya artan ilgisiyle aynı zamana denk geliyor. Zürih’te ikamet eden ve yoga yolculuğunuz boyunca size rehberlik edebilecek çok sayıda deneyimli yoga eğitmeni bulunmaktadır. Yoga inzivalarında taş ev veya ağaç ev konaklamalarında kalabilir, vegan yiyecekler yiyebilir, organik meyve ve sebze toplayabilirsiniz. Alplerin eteklerinde nehirde yıkanmak ve her şeyi kucaklayan sessizliğin keyfini çıkarmak için Zürih’e mutlaka uğrayın.


  5. Bali, Endonezya

  Bali, huzur ve sessizlik, doğa ve kültüre kaçış arayanlar için ideal bir yerdir. Haklı olarak, Bali, bozulmamış plajları, muhteşem dağları, doğanın ve Bali kültürünün iç içe geçtiği bir turistin hayalidir. Zamansız maneviyat, yemyeşil tropik ormanlar, bambudan yapılmış yoga evleri ve dalgaların sesi… Bu maneviyat tamamen Bali ve Hinduizm kültürüne dayanıyor. Bu eşsiz ortamda, uçsuz bucaksız okyanusa bakan yemyeşil tropik ormanların yanında, bir zihin, beden ve ruh uyanışını deneyimleyeceksiniz. Bali’ye giderek yoga becerilerinizi ince ayar yapabileceğiniz adaya dayalı yoga stüdyolarını ziyaret edin. Ayrıca romantik komedi filmleriyle ünlü ve inanılmaz yoga kamplarına da ev sahipliği yapan Ubud’u ziyaret edin.


  6. Stockholm, İsveç

  Buz yogasına ne dersiniz? İsveç’in benzersiz bir yoga anlayışı var ve şimdi buz üzerinde yoga sunuyor. Kuzey İsveç’teki Baltık Denizi‘nde heyecan verici bir yoga deneyimiyle kendinizi şımartın. Sıcak yoganın yeni trendi ortaya çıktıkça, buz yoga kısa bir süre sonra yoga pratiğini tamamen başka bir seviyeye taşıdı. Saf, serin havada nefes alın ve soğuk iklimde karıncalanma, unutulmaz, biraz zorlayıcı bir yoga deneyimi sağlar. Buz üzerinde yoga, hava koşullarına bağlıdır ve 45 dakikaya kadar uygulanabilir. Yogadan sonra buzlu denize dalın, ardından rahat ahşap kabininizde saunaya gidin. Ardından klasik İsveç kahve seremonisi fika’ya mutlaka katılın. Eşsiz, heyecan verici bir yoga deneyimi için Stockholm’e uğramayı mutlaka düşünün.

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.