Tatil Cenneti Bodrum’un Plajları ve Mükemmel Koyları

  Tatil Cenneti Bodrum’un Plajları ve Mükemmel Koyları

  Yaz tatili için Türkiye’nin en popüler sahil beldesi olan Bodrum’un muhteşem plajları ve koyları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız okumaya devam edin. Pitoresk sahil köyleri, muhteşem plajları ve narenciye ağaçlarının gölgelediği el değmemiş koyları ile Bodrum gerçekten bir vaha!

  Bodrum: Eşsiz bir yaz cenneti

  Bodrum sokakları mor çiçeklerle kaplı.
  Bodrum sokakları mor çiçeklerle kaplı.

  Türkiye’nin en güzel yaz tatili cennetlerinden birindeyiz. Bodrum, efsanevi güzelliği ile plajları, koyları ve doğasıyla mükemmel bir tatil beldesidir. Aslında Bodrum sahillerinin saf ihtişamı uzun zamandır şiirlere ve şarkılara konu olmuştur. Son yıllarda turizmdeki artışa rağmen Bodrum, hareketli plajları, renkli gece hayatı, hareketli restoran ve kafeleri yanında sakin, el değmemiş koylar sunuyor. Bir rüyaya dalın – Mavi Bayraklı plajlarda güneşlenin, mandalina kokulu sokaklarda dolaşın ve bu 3.000 yıllık şehrin tarihi yerlerini keşfedin.

  Büyüleyici: Bodrum’un plajları ve koyları

  Cennet Koyu

  Bodrum'un en popüler yerlerinden biri Cennet Koyu.
  Bodrum’un en popüler yerlerinden biri Cennet Koyu.

  Göltürkbükü‘ndeki muhteşem doğa ile çevrili Cennet Koyu, muhtemelen Bodrum‘un en bilinen koylarından biridir. Hafta sonları biraz kalabalık olabiliyor, bu nedenle daha sakin bir deneyim istiyorsanız hafta içi ziyaret edin. Cennet Koyu‘nda birçok otel ve kamp alanı bulunuyor.

  Kargıcak Koyu

  Kargıcak Koyu, sakin ve sakin bir tatil için Bodrum'un en iyi yerlerinden biridir.
  Kargıcak Koyu, sakin ve sakin bir tatil için Bodrum’un en iyi yerlerinden biridir.

  Balıkçılar Koyu olarak da bilinen Kargıcak Koyu, bakir bir cennettir. Bodrum‘un merkezinden daha uzakta bulunan Kargıcak Koyu, Bodrum’un en sakin ve en rahatlatıcı plajlarından biridir – şüphesiz, aynı zamanda, çünkü o kadar kolay erişilebilir değildir. Kargıcak Koyu’na ulaşım yaklaşık iki kilometrelik zorlu bir parkuru içeriyor. Ayrıca burada hiçbir tesis yok: kendi yemeğinizi ve suyunuzu getirin. Ama dönüşte yerel balıkçıların yakaladığı taze balıkları almayı unutmayın!

  Gümbet Plajı

  Gümbet Plajı, Bodrum merkeze bir kilometre uzaklıktadır.
  Gümbet Plajı, Bodrum merkeze bir kilometre uzaklıktadır.

  Gümbet Plajı, Bodrum merkezine yakın – yaklaşık bir kilometre. Gümbet Plajı‘na yürüyerek, bisikletle veya toplu taşıma ile ulaşabilirsiniz. Mavi Bayraklı bu plaj hem kum hem de çakıl taşlarına sahiptir ve merkeze yakınlığı nedeniyle sahil boyunca çok sayıda balık lokantası bulunmaktadır.

  Bitez Plajı

  Bodrum'un en güzel plajlarından biri olan Bitez Plajı.
  Bodrum’un en güzel plajlarından biri olan Bitez Plajı.

  Düşlere dalın ve mis kokulu mandalina ağaçlarıyla dolu bir bahçe… Bitez Yalısı olarak da bilinen Bitez Plajı sayısız şarkıya, şiire konu olmuştur. Mavi Bayraklı plaj, şehir merkezine yaklaşık sekiz kilometre uzaklıktadır. Son yıllarda popülaritesi arttı, bu nedenle kalabalıktan kaçınmak için hafta içi veya sabah ziyaret edin. Bitez ayrıca kamp alanları ve karavan alanları sunmaktadır. Berrak sularda balıklarla yüzmeyi içeren eşsiz bir Bodrum yaz tatili için Bitez Plajı‘nı mutlaka listenize ekleyin.

  Akvaryum Koyu

  Berrak suları ve renkli su altı yaşamıyla Akvaryum Koyu.
  Berrak suları ve renkli su altı yaşamıyla Akvaryum Koyu.

  Mavinin bin bir tonunu barındıran Akvaryum Koyu, adını kendine has özelliklerinden alıyor. Bitez ile Gümbet arasında yer alan Akvaryum Koyu, özellikle bol su altı yaşamı nedeniyle tekne turlarının en popüler duraklarından biridir. Akvaryum Koyu’na Bitez’deki patikalardan ulaşılıyor ancak bu yol biraz kayalık olduğu için çoğu kişi tekneyle gezmeyi tercih ediyor. Bölgedeyken Küçük Akvaryum Koyu’na uğrayın.


  Karaincir Plajı

  Karaincir Plajı, serin suları ve nispeten sakin atmosferi ile dikkat çekiyor. Bodrum’dan kalkan Akyarlar minibüsleri veya araç kiralayarak ulaşılabilen Karaincir Plajı, Bodrum‘daki diğer plajlara göre daha sakin. Bununla birlikte, bu sakin plaj aynı zamanda duş, yiyecek ve içecek olanaklarına da sahiptir ve bu da onu rahat ve hoş bir şekilde rahat hale getirir.

  Yahşi Plajı – Ortakent Plajı

  Bodrum'un en popüler sayfiye yerlerinden biri olan Ortakent.
  Bodrum’un en popüler sayfiye yerlerinden biri olan Ortakent.

  Yahşi Plajı Ortakent‘te; Ortakent sahili, Bodrum‘un Bitez sahilinden sonra en uzun ikinci sahilidir ve buradaki plajlar da buna göre ünlüdür. Temiz suyu, mandalina kokulu havası ve çok çeşitli yeme-içme imkanlarına sahip bu mavi bayraklı plajlar, Bodrum’un en popüler plajları arasındadır. Özellikle Yahşi Plajı, su sporları için tercih edilen bir destinasyondur.

  Aspat Koyu

  Bodrum'un ünlü beyaz evleri.
  Bodrum’un ünlü beyaz evleri.

  Ortakent ile Akyarlar arasındaki Aspat Koyu, 1. Derece Doğal Sit Alanıdır. Bölgede çeşitli su kaynakları, dağlar ve tabii ki tüm görkemiyle Aspat Koyu bulunmaktadır. Bodrum’un en güzel yürüyüş rotaları arasında yer alan burası, tarihi Çıfıt Kalesi’ni de bünyesinde barındırıyor. Ziyaretçiler nehir boyunca kano yapabilir, palmiye ağaçlarının altında dinlenebilir ve kendilerini serin ve temiz denizde bırakabilirler.

  Göltürkbükü Plajı

  Gölköy ve Türkbükü'nün birleşmesiyle oluşan Göltürkbükü'nün tepeden görünümü.
  Gölköy ve Türkbükü’nün birleşmesiyle oluşan Göltürkbükü’nün tepeden görünümü.

  Türkbükü ve Gölköy ilçelerinin birleştiği Göltürkbükü, Bodrum‘un en hareketli yerlerinden biridir. Türkbükü hem ünlüler için yazlık bir destinasyon olarak hem de hareketli gece hayatıyla dikkat çekerken, Gölköy daha sakin bir kasaba olarak kabul ediliyor. Şehir merkezine bir kilometre uzaklıkta bulunan Mavi Bayraklı Göltürkbükü Plajı, soğuk denizinin yanı sıra yemek ve iskeleleri ile ünlüdür.

  Bağla Koyu

  Berrak Bodrum sahillerinde deniz yaşamı.
  Berrak Bodrum sahillerinde deniz yaşamı.

  Ortakent ile Akyarlar arasında yer alan Bağla Koyu, diğer Bodrum plajlarına göre daha sıcak sulara sahiptir. Bağla Koyu şehir merkezine 14 kilometre uzaklıkta olup Turgutreis minibüsleri ile ulaşım sağlanmaktadır. Körfez, tekne turları ve kamp için popüler bir destinasyondur.

  Gümüşlük Koyu

  Tavşan Adası'nın üstten görünümü.
  Tavşan Adası’nın üstten görünümü.

  Pitoresk Gümüşlük kasabası bir sanat merkezi olarak haklı bir üne sahiptir. Sanat atölyelerinin yanı sıra el yapımı takılar, tablolar ve heykeller için tezgahların bulunduğu pazarlar vardır. Gümüşlük Koyu, restoran ve kafelerin yanı sıra halk plajlarına sahiptir. Kumsalı çakıllı iken denizi temizdir ve Gümüşlük sakinliği ve güzelliği ile Bodrum plajları arasında eşsiz bir yere sahiptir.

  Bodrum’da yaz tatillerinin vazgeçilmezi su sporları

  Bodrum'da sualtı uçağı enkazı.
  Bodrum’da sualtı uçağı enkazı.

  Bodrum, tüplü dalış, şnorkelli yüzme, rüzgar sörfü, yelken, parasailing ve su kayağı gibi su sporları için bir cennettir. Bodrum, çok çeşitli Akdeniz sualtı türlerine ev sahipliği yapmaktadır ve her seviyedeki uzmanlığa uygun dalış noktaları bulunmaktadır. En popülerleri arasında Büyük Resif, Küçük Resif, Orak Adası, Kurt Burnu, Delikli Mağarası, Paçoz Koyu ve Poyraz Koyu sayılabilir. Paçoz Koyu’nda ayrıca dalış için özellikle çekici kılan üç batık vardır. Yeni başlayanlar dalış programlarına katılabilir ve daha deneyimli dalgıçlar için dalış turları mevcuttur.

  Bodrum’un rüzgar sörfü için en popüler bölgesi Bitez’dir ve bunu Gümbet, Turgutreis, Yalıkavak ve Akyarlar takip etmektedir. Rüzgar sörfü ekipmanı kiralamak mümkündür.

  Bodrum, diğer su sporları için Bitez, Göltürkbükü ve Gümbet başta olmak üzere bu alanda uzmanlaşmış çok sayıda firma ve seyahat acentesi sunmaktadır.

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.