Gençler İçin Sırasıyla Kolay Makyaj Nasıl Yapılır?

  Gençler İçin Sırasıyla Kolay Makyaj Nasıl Yapılır?

  Makyaj söz konusu olduğunda, ustaca bir uygulama her şeyi değiştirebilir. En sevdiğiniz ürünleri doğru şekilde uygulamak ve doğru miktarda makyaj yapmak iki şeye yardımcı olabilir: arzu ettiğiniz güzel görünüme kavuşmanıza ve makyajınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

  Makyajın gücü yadsınamaz;  En iyi makyaj rutinleri, modern kadının kendine güvenini artırmasına ve gün içinde ne olursa olsun dünyayla yüzleşmesine yardımcı olur.

  Cildinizin gün boyu ışıltılı görünmesini sağlayan doğal makyaj mı arıyorsunuz?

  Bu önemli güzellik ipuçlarıyla sırasıyla makyajı nasıl yapacağınızı öğrenin. Likit fondöten uygulamaktan jel eyeliner kullanmaya kadar, bu ipuçları ve püf noktaları gurur duyabileceğiniz kusursuz bir görünüm yaratmanıza yardımcı olacak.

  How to Apply Moisturizer Before Makeup

  1.Adım Nemlendirici

  Makyajınızı uygulamaya başlamadan önce, cildinizi yüksek kaliteli bir nemlendirici ile hazırlamak için zaman ayırın. Doğru türde nemlendiriciyi seçmek, bulmacanın çok önemli bir parçasıdır. En hafiften en ağıra doğru sıralanan, kullanabileceğiniz farklı türlere bir göz atalım:

  • Yüz Sisleri: Bunlar, cildi güçlendiren belirli vitaminler ve kokular içerebilen su bazlı solüsyonlardır. Yüz sisleri, nemi cildinize geri döndürmek için tasarlanmamıştır, ancak gün boyu nemli bir görünüm sağlamak için yararlı bir araç olabilirler. Cildinizin kuruduğunu hissettiğiniz gün boyunca püskürtün.
  • Serumlar: Bu, cilt tarafından kolayca emilen hafif bir çözümdür. Belirli sorunlu alanları hedeflemek için tasarlanmış çok çeşitli serumlar vardır. Bazı serumlar, kırışıklıkları önlemek için cildi nemlendirmenize yardımcı olurken, diğerleri donuk bir cilde parlaklık katabilecek bileşenler içerir.
  • Losyonlar: Losyonlar en yaygın nemlendirici türüdür ve çeşitli cilt tiplerine fayda sağlayabilir. “Komedojenik olmayan” olarak etiketlenen losyonları tercih edin; Bu ürünler gözeneklerin tıkanmaması için tasarlanmıştır.
  • Kremler: Kuru cildinizin ekstra yardıma ihtiyacı varsa, bir krem nemlendiriciye yatırım yapmanın zamanı gelmiş olabilir. Bu, aşırı kuru ciltleri nemlendirebilen daha kalın, daha ağır bir çözümdür. Gündüz kremleri makyajınızın altına baz olarak kullanılabilir ancak gece kremleri siz uyurken cildinize ekstra bir doz nem vermek için tasarlanmıştır. Yastığa çarpmadan önce uygulayın ve sabahları yumuşak, esnek bir cilt ile karşılaşacaksınız.
  • Yağlar: Daha fazla nemlendirmeye ihtiyacınız varsa, yağları düşünün. Bazı yağlar kuru, hassas veya normal cilde sahip olanlar için harika bir seçenek olabilir. Ancak sivilceye yatkınsanız veya özel olarak yapılmış yağlı cilt makyajına ihtiyaç duyuyorsanız yağlı nemlendirici ürünlerden kaçınmalısınız.

  Nemlendiriciyi doğru şekilde nasıl uygulayacağınızı öğrenmek savaşın yarısıdır. Parmaklarınıza küçük bir miktar dökün – dolgu kabaca çeyrek boyutunda olmalıdır. Nemlendiriciyi alnınıza yayarak başlayın; yüzünüzün ortasından başlayın, ardından dışarı ve yukarı doğru hareket edin. Ardından aynı işlemi burnunuzdan başlayarak nemlendiriciyi yanaklarınıza yayın. Gözeneklerinizin tıkanmasını önlemek için nemlendiriciyi cildinize eşit şekilde sürdüğünüzden emin olun. Yeterli nemlendiriciyi uyguladıktan sonra, dairesel hareketlerle nazikçe ovalayın ve bir sonraki adıma geçmeden önce kuruması için birkaç dakika verin.

  How to Apply Primer

  2.Adım Astar

  Artık cildiniz iyice nemlendiğine göre, yüzünüzü astar ile hazırlayın. Hafif bir fondöten veya tam bir makyaj yapmayı planlıyor olun, astar önemli bir ilk adımdır. Makyajınızın altına astar kullanmak, görünümünüzü daha uzun süre kalıcı hale getirecektir.

  Peki astar tam olarak nedir? Astarı fondöteniniz veya yüz makyajınız için daha pürüzsüz ve daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacak bir temel olarak düşünün. Primerler, yüzünüzdeki çizgileri ve gözenekleri dolduran, pürüzlü dokuları düzelten ve makyajınız için ideal tuvali oluşturan ipeksi pürüzsüz jeller ve kremlerdir.

  Astarınızı uygulamak için parmak uçlarınıza veya tercih ettiğiniz makyaj fırçası veya süngerine az miktarda sıkarak başlayın.

  Profesyonel İpucu: Birazcık uzun bir yol kat eder. Yüzünüzün ortasına kuruş büyüklüğünde bir astar ile başlayın ve yavaşça yanaklarınıza, alnınıza ve çenenize doğru uygulayın.

  Göz kapaklarınızın etrafındaki hassas cilde astar uygulamak (ve o dumanlı gözün gün boyu profesyonelce uygulanmış görünmesini sağlamak) istiyorsanız, yüzün bu bölgesi için özel bir ürün bulduğunuzdan emin olun. Göz kapaklarımız gün boyunca yağ toplayarak göz farında “kırışık” bir görünüme neden olabilir. Göz kapaklarınız yağlıysa ve astarsız göz farı veya eyeliner uygularsanız, uygulama düzensiz ve düzensiz olabilir.

  How to Apply Liquid Foundation

  3.Adım Likit Fondöten

  Fondöten söz konusu olduğunda, cildiniz için mükemmel rengi bulmak bir numaralı önceliktir. Doğru fondöten tonu tüm farkı yaratabilir. Peki, seçmeye nasıl gidiyorsunuz? Fondöten renklerini çene çizginize göre test edin. Uyguladıktan sonra, fondöten herhangi bir karıştırma yapmadan kayboluyorsa, gerçek eşinizi buldunuz. Bu biraz deneme yanılma gerektirebilir, ancak doğru rengi seçmek için zaman ayırmak çok önemlidir.

  Bir ürün seçtikten sonra, onu uygulamak için kullanacağınız araçları düşünün. Bazı kadınlar parmaklarını kullanmayı tercih ederken, diğerleri fırça ve sünger gibi güzellik araçlarını tercih ediyor. Hafif kapatıcı bir görünüm arıyorsanız, parmaklarınız doğru aplikatör olabilir; Ancak, ellerinizi iyice yıkamadan asla yüzünüze dokunmayın ve uygulamadan sonra mutlaka yıkayın – makyaj el izlerinizi evin her yerinde görmek istemezsiniz. Daha kapsamlı bir görünüm için bir aplikatör fırçası veya güzellik karıştırıcısı tercih edin.

  Yüzünüzün ortasından başlayın ve likit fondöteni dışa doğru karıştırın. Fondöteninizi cildinizde gezdirirken, parlattığınızdan emin olun. Bazı kadınlar, daha pürüzsüz, daha eşit bir doku oluşturabilecek çizgilere ve kırışıklıklara girmesini sağlamak için fondötenlerinin üzerine nemli bir sünger damlatmayı sever. Bazı makyaj fırçaları da cilde fondöten uygulamak için harikadır.

  How to Apply Concealer

  4.Adım Kapatıcı

  İki ana kapatıcı kategorisi vardır: sıvı ve stick/kompakt.

  Sıvı kapatıcı, yüzünüzün geniş bir alanını hafif bir şekilde kapatmak istediğiniz zamanlar için en iyisidir. Sıvı kapatıcı, özellikle göz ve ağız çevresi gibi kırışıklık alanlarında hafif bir bitiş yaratmak isteyenler için de iyi sonuç verir.

  Yapışkan ve kompakt kapatıcılar, yüzün daha küçük, daha belirgin alanlarında daha yoğun kapatıcılık için çok uygundur.

  Kapatıcınızın Rengini Seçmek

  Kapatıcının iki tonuna yatırım yapmak akıllıca olacaktır. Cilt tonunuza çok benzer olmalı ve koyu lekeleri, sivilceleri ve diğer yüz lekelerini kapatmak için kullanılabilir. Diğeri ten renginizden daha açık olmalıdır ve yüzün belirli bölgelerini vurgulamak veya makyaj görünümünüze netlik kazandırmak için kullanılabilir.

  Not: Bazı kadınlar kapatıcıyı likit fondötenden önce uygulamayı tercih eder. Bu iki adımın sırası gerçekten bir tercih ve deneme yanılma meselesidir. İkisini de deneyin ve cildinizde pürüzsüz, parlak bir görünüm yaratmak için hangi yöntemin en iyi sonucu verdiğini keşfedin. Colorescience Finishing Touch Protocol ürün serisinde her ikisine de ek olarak görünümünüzü tamamlamak için gereken her şey var! Ancak tek başına pudra fondöten kullanırken daima önce kapatıcı uygulayın.

  Kapatıcı Nereye Uygulanır?

  Göz altı morluklarının görünümünü azaltmak ve ışıltılı, parlak bir görünüm elde etmek için nemli bir sünger veya makyaj fırçası ile göz altlarına hafif kapatıcı uygulayın ve koyu halka kremi kullanmayı düşünün.

  Kusurların görünümünü en aza indirmek için bir kapatıcı kullanıyorsanız, doğrudan sorunlu bölgelere uygulayın.

  Sıvı veya krem kapatıcı kullanarak yüzünüzü vurgulamak için aşağıdaki alanlara küçük noktalar koyun:

  • Alnınızın ortasında yatay olarak
  • burnunun ortasından aşağı
  • gözlerinin altında
  • Çenenizin üstündeki kıvrımlı bir kemerde, alt dudağınızın hemen altındaÇevreleyen cilde nazikçe karıştırın ve her zaman bir fondöten veya sabitleyici pudra ile kapladığınızdan emin olun.

  How to Apply Foundation Powder

  5. Adım: Toz Fondöten

  Toz fondöten uygulamak zor bir süreç olabilir; çok az ve adımı tamamen atlamış da olabilirsiniz, çok fazla ve korkunç “tabaka görünümü”ne sahip olacaksınız. Kusursuz bir cilt arayışınızda, pudra fondötenle ilgili ticaretin birçok püf noktasını muhtemelen duymuşsunuzdur. Mükemmel bir ten rengi elde etmek için bu ipuçlarını aklınızda bulundurun.

  Büyük, kabarık bir pudra fırçası kullanarak, yüzünüzün her yerine hafif bir kat pudra serperek başlayın. Fırçayı tozun içine bastırın, ardından uzun, kavisli hareketlerle cildi süpürün.

  Cildinizin daha fazla kapatıcılık gerektiren belirli bölgeleri varsa (yüzünüzün kırmızı ve yağlı kısımları genellikle merkezde bulunur), biraz daha pudra uygulamak isteyebilirsiniz. Bu adım için fırçanızı tozun içine yerleştirin ve ardından cilde sıkıca bastırın; bu adım, tozun daha pürüzsüz bir doku için gözeneklere ve çizgilere girmesine yardımcı olur.How to Apply Bronzer

  6.Adım Bronzlaştırıcı

  Bronzlaştırıcı, cildinize tüm yıl boyunca güneşin öptüğü o ışıltıyı verebilir. Yüzünüzdeki altın rengi bronzluğu süpürmek için özel bir bronzlaştırıcı fırça kullanın; bronzlaştırıcı fırçalar daha fazla kıl ile üretilmiştir ve birbirine çok daha sıkı bir şekilde yerleştirilmiştir, böylece her kaydırmada renkli bronzlaştırıcınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar.

  Doğru Bronzlaştırıcı Tonu Nasıl Seçilir?

  En yaygın bronzlaştırıcı hatalarından biri, yanlış gölgeyi seçmektir. Bronzlaştırıcı ile çalışmaya alışkın değilseniz, teninizden en fazla iki ton daha koyu olanı kullanın.

  Bronzlaştırıcı Nereye Uygulanır?

  Doğru rengi elde ettikten sonra bronzlaştırıcınızı yüzün her iki tarafına da “3” rakamı şeklinde uygulayın. Alnınızdan başlayın, bronzlaştırıcıyı yanaklarınız boyunca çekin, ardından çenenize kadar uzanarak çene çizgisi boyunca süpürün. Profesyonel İpucu: Boynunuza karıştırmayı unutmayın. Karşı tarafta tekrarlayın.

  How to Apply Blush

  7. Adım: Allık

  Kızarmış yanaklar, yüzyıllardır makyaj cazibesinin temel dayanağı olmuştur. Cildinize biraz daha renk ve canlılık katmak istiyorsanız allık anahtar olabilir. Allığınızı uygulamak için bol kıllı yoğun bir fırça kullanın – bu, her allık taramasından en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır.

  Allık Nereye Uygulanır?

  Allık uygulaması için herkese uyan tek bir cevap yoktur. Allığınızın rengini nereye uygulayacağınıza karar vermenize yardımcı olması için kullanın.

  • Pembe allık: Pembe allık kullanırken sadece elmacık kemiklerinize uygulayınız. Pembe allık, kanın yanaklarınızda biriktiği, vücudunuzun oluşturduğu doğal sifonu taklit etmek için tasarlanmıştır. Elmacık kemiklerinizi bulmak için en güzel gülümsemenizi takın. “Elma”, bir sırıtış yaptığınızda daha belirgin hale gelen yanağın ön kısmını ifade eder.
  • Plum allık: Orta ila koyu ten tonlarına sahip olanlar, açık tenlilerin açık pembe allık kullandığı şekilde plum allıklarını kullanabilirler.
  • Şeftali allık: Sadece yanakların elmaları üzerinde pembe allık kullanmak yerine, yüzünüzü şekillendirmek ve sadece küçük bir renk tonu eklemek için bu tonları kullanın. Yüzünüzün bir tarafını bükün (dudaklarınızı büzüyor ve yüzün diğer tarafına yönlendiriyormuşsunuz gibi). Ardından elmacık kemiklerinize şeftali rengi allık sürün, kulaklarınızın yakınından başlayıp elmacık kemiklerinize kadar devam edin.

  How to Apply Highlighter

  8.Adım Vurgulayıcı

  Doğru vurgulayıcı, her makyaj görünümüne biraz cazibe ve ışıltı katar. İster daha doğal bir görünüm seçiyor olun, ister cesur ve güzel bir şey istiyorsanız, aydınlatıcı makyaj uygulamanızı tamamlayabilir.

  Fosforlu kalemler, sıvılar, kremler ve tozlar dahil olmak üzere çeşitli formlarda gelir. Birini kullanmayı seçebilir veya en sevdiğiniz iki veya üç kombinasyonunu bulabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, başvuru süreci aynı kalır.

  Vurgulayıcı Nereye Uygulanır?

  Yeni fondöten rutininizle kusursuz bir tuval oluşturduktan sonra, yüzünüzde vurgulamak istediğiniz bölgelerin haritasını çıkarın.

  Önce sıvı bir aydınlatıcı kullanarak aşağıdaki alanlara uygulayın:

  • burnunun köprüsünden aşağı
  • Elmacık kemiklerinin üst kısımlarında
  • Göz kapaklarınızın iç köşelerinde
  • senin kaş kemiğinde
  • Üst dudağınızın üzerindeki girinti (Ayrıca Cupid’s Bow olarak da adlandırılır)
  • Alnınızın merkezi
  • Çenenizin merkeziLikit aydınlatıcı uygulamanızdan memnun kaldığınızda parmak uçlarınızla ya da sünger kullanarak dağıtın. Vurgulamanızın etkisini en üst düzeye çıkarmak için, vurgulamak istediğiniz alanların üzerine krem veya toz aydınlatıcı sürün.How to Apply Eyeshadow

  9.Adım Göz Farı

  İster nötr tonları tercih edin, ister renkli tonlarla cesur olun, göz farı makyaj görünümünüze ilgi katabilir. Hangi görünümü kullanırsanız kullanın, birbirini tamamlayan iki far alın: bir açık ton ve bir koyu ton.

  Göz farı fırçanızı açık gölgeye batırın, ardından fazla üründen kurtulmak için fırçaya hafifçe vurun. Daha açık renkli farı, kirpik çizgisinden başlayarak ve göz kapağınızın kıvrımının hemen yukarısına kadar tüm göz kapağınıza uygulayın.

  Şimdi fırçanızı daha koyu renge batırın ve fazlalığı bir kez daha atın. Rengi gözünüzün dış köşesine, kirpik çizginizin hemen üstüne uygulayın. Daha koyu rengi, kaş kemiğinin hemen altında, göz kapağı kıvrımınızın üzerinden süpürün. İç köşeleri karartmak istemediğiniz için göz kapağınızın ortasındaki uygulamayı durdurun. Temiz bir gölge fırçası alın ve iki rengi birbirine karıştırın. Daha yoğun bir görünüm istiyorsanız, koyu gölgeyi bir kez daha uygulayın.

  How to Apply Eyeliner

  10.Adım Eyeliner

  Göz kalemi uygulamak zor olabilir – küçük bir hata ve “rakun” gözlerine takılıp kalırsınız. Göz kalemi uygulamak için bu temel ipuçlarıyla göz makyajınızdaki sıkıntılardan kurtulun.

  Eyeliner Çeşitleri

  • Sıvı eyeliner: Hassasiyet arıyorsanız, sıvı eyeliner yeni en iyi arkadaşınızdır. İnce daldırma fırçası ile uygulanan şişe formundaki likit astarı bulabilirsiniz. Sıvı astarı, keçeli kalemde de bulabilirsiniz.Nasıl başvurulur: Sıvı eyeliner ile gözünüzün iç köşesinden incelmeye başlayın, ardından dış köşeye doğru uygulamayı kalınlaştırın. Astarlamaya gözünüzün ortasından veya iç köşeden başlayabilir ve astar ucunu veya fırçayı mümkün olduğunca kirpik çizgisine yakın tutabilirsiniz. Kirpik çizgisi boyunca küçük çizgiler oluşturmak için kaleminizin küçük vuruşlarını kullanın, ardından boşlukları doldurmak için bunları birleştirin. Eliniz kayarsa endişelenmeyin! Bir Q-ucuna biraz göz makyajı temizleyicisi sürün ve bölgeyi temizleyin.
  • Jel eyeliner: Bu tip eyeliner tipik olarak uygulama için ince bir fırça ile küçük bir kap içinde gelir. Jel eyeliner, kedi gözü görünümü oluşturmak için harikadır.Nasıl başvurulur: Düz, köşeli bir fırçayı jel eyeliner kabına batırın. Her iki tarafında da ürün olduğundan emin olmak için fırçayı döndürün ve kirpik çizgisinin ortasından dışa doğru hareket ederek uygulamaya başlayın. Ardından, gözünüzün iç köşesinden ortaya doğru iki çizgiyi birleştiren bir çizgi çizin.
  • Kalem eyeliner: Bu genellikle yeni başlayanlar için en iyi eyeliner seçeneğidir. Keskin bir kalem eyeliner’ın su hattınızda kullanımı kolaydır ve buğulu bir göz oluşturmak için harikadır.Nasıl uygulanır: Her kullandığınızda kaleminizi keskinleştirin. Göz kapağınızı gergin bir şekilde çektikten sonra üst göz kapağınızın dış köşesinden başlayarak küçük ışıklı noktalar çizin. Kirpik çizgisine mümkün olduğunca yakın, ince bir noktalı çizgi oluşturmak için gözün iç köşesine doğru ilerleyin. Noktaları kaleminizle birleştirin veya karıştırmak için küçük bir gölge fırçası kullanın.

  How to Apply Mascara

  11.Adım Maskara

  Sadece bir makyaj ürünü kullanacaksanız, maskara listenizin başında olmalıdır. Birkaç maskara sürtmesi, gözlerinizin tek adımda daha parlak görünmesini sağlayabilir.

  Maskarayı çeşitli renklerde bulabilirsiniz, ancak siyah ve kahverengi en popüler olanlardır. Kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırarak başlayın.

  Kirpiklerinizi nasıl kıvırırsınız:

  • Kıvırıcıyı üst kirpiklerinizin dibine yerleştirin, göz kapağınızın etrafındaki hassas deriyi tutmamaya dikkat edin.
  • Kıvırıcıyı yavaşça kapatın
  • Birkaç saniye yerinde tutun
  • Yavaşça bırakın

  Kirpikleriniz kıvrıldıktan sonra rimel tüpünüzü alın. Tüm kılların rimel ile kaplandığından emin olmak için asayı hafifçe döndürün. Profesyonel İpucu: Havanın içeri girmesine ve maskaranızın topaklanmasına neden olabileceğinden, çubuğu tüpe pompalamayın.

  Maskara fırçasını kirpik diplerinde hafifçe gezdirin. Bu, daha sonra kirpiklerinizin uçlarına kadar çekebileceğiniz daha fazla hacim yaratacaktır. Kirpikleriniz birbirine yapışırsa, temiz bir değnek alın ve fırçalayın. Daha fazla hacim için ikinci bir kat uygulayın.

  How to Apply Lip Gloss

  12.Adım Dudak Parlatıcısı

  Parlatıcı sürmeden önce dudaklarınızı hazırlayın. Dudaklarınız kurumuş ve çatlamışsa, ölü deriyi çıkarmak için yumuşak bir dudak peelingi kullandığınızdan ve koruyucu bir dudak parlatıcısı uyguladığınızdan emin olun. Ardından dudakları daha da yumuşatmak için dudak kremi veya nemlendirici kullanın. Dudak kreminiz emildikten sonra fazlalığı alın.

  Dudak parlatıcınızı dudaklarınızın ortasından sürmeye başlayın ve aplikatörü suratınızın uzunluğu boyunca sürükleyin. Doğal dudak çizginizin üzerine herhangi bir parlaklık çekmemeye çalışın ve dudak parlatıcınızın dudaklarınızın tüm köşe ve köşelerine ulaşmasını sağlamak için dudaklarınıza hafifçe vurun.

  How to Apply Setting Spray & Setting Powder

  13Adım Sabitleyici Spreyin Ayarlanması ve Tozun Sabitlenmesi

  Sabitleyici sprey veya sabitleyici pudra, makyaj rutininizin son dokunuşu olabilir. Yağlamadan, kırışmadan veya parlamadan gün boyu kalıcı bir makyaj istiyorsanız, kaliteli bir sabitleyici çözüme yatırım yapmak önemlidir.

  Sabitleyici spreyler tüm cilt tipleri için tasarlanmıştır ve ister hafif kapatıcılık yapıyor olun, ister tam bir yüz makyajı yapıyor olun, çeşitli görünümler ayarlamak için kullanılabilir. Sabitleme spreyi, makyajınızı yerinde tutar, yeniden uygulama ihtiyaçlarınızı azaltmanıza yardımcı olur ve makyajınızın saatlerce kusursuz görünmesini sağlar.

  Saç spreyi şıklığınız için neyse, sabitleme spreyi de yüzünüze odur ve çok benzer bir şekilde uygulanır. Şişeyi yüzünüzden en az 8 inç uzakta tutun, ardından yüzünüzün tüm parçalarının kaplandığından emin olmak için birkaç kez hafifçe püskürtün. Makyajınızın alından çeneye kadar kaplanmasını istiyorsanız, önce yüzünüze X şeklinde püskürtün, ardından T şeklinde püskürterek devam edin.

  Spreyi uyguladıktan sonra ovalamaya gerek yoktur, çünkü saniyeler içinde doğal olarak kurur.

  How to Apply Makeup

  Makyajınız tamamlandı. Bu makyaj uygulamaları ipuçlarıyla, ister ofise gidiyor olun ister şehirde bir gece için dışarı çıkıyor olun, çeşitli güzellik görünümleri yaratmak çok kolay.

   

  Artık mükemmel makyaj görünümünü nasıl uygulayacağınızı bildiğinize göre, ihtiyacınız olan her şeyin makyaj çantanızda olduğundan emin olun!

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.