Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen 10 Müzesi

  Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen 10 Müzesi

  Tatillerde en çok ziyaret edilen yerlerden biri müzelerdir. 2017’de AECO ve TEA Listeyi Katılım Raporu ve Küresel Cazibe Merkezleri’ne göre derledi. Aşağıda dünyanın en çok ziyaret edilen 10 müzesi bulunmaktadır.

  1. Fransa | Louvre Müzesi

  En Çok Ziyaret Edilen Müzeler - Louvre

  Paris’te bulunan Louvre, dünya çapındaki en büyük müzeler listesine dahil edilmiştir. En değerli sanatları ve muazzam bir tarihi koleksiyonu barındırmaktadır. Ünlü Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa‘sı da içeride bulunuyor. 12. yüzyıl sonlarından 13. yüzyıla kadar Louvre Sarayı’ndaki müze bir kale olarak inşa edildi ve 1793’te resmen açıldı. Ayrıca 2017’de 8.100.000’den fazla kişi müzeyi ziyaret etti.

  2. Çin | Ulusal müze

  En Çok Ziyaret Edilen Müzeler - Ulusal Müze

  Pekin Çin Başkentinde inşa edilen Ulusal Müze, ülkelerinin tarihi eserlerini ve sanat koleksiyonlarını sergiliyor. Çin Tarihi Ulusal Müzesi ve Çin Devrimi Müzesi’nin birleşimine sahiptir.

  Ulusal Müze, Tiananmen Meydanı’nın tarihi bölgesinde bulunuyor. Burayı ziyaret eden turist sayısı 2017 yılında 8.063.000’e ulaştı.

  3. Amerika Birleşik Devletleri | Ulusal Hava ve Uzay Müzesi

  En Çok Ziyaret Edilen Müzeler - Ulusal Hava ve Uzay Müzesi

  Ulusal Hava ve Uzay Müzesi, tarihi öneme sahip geniş bir havacılık nesneleri koleksiyonunu sergiliyor. Washington, DC’de (ülkenin başkenti) bulunur. 2017’de 7.000.000 turist burayı ziyaret etti.

  4. Amerika Birleşik Devletleri | Metropolitan Sanat Müzesi

  En Çok Ziyaret Edilen Müzeler - Metropolitan Sanat Müzesi

  Metropolitan Museum of Art’ın konumu New York’ta, 19 departmanda geniş bir sanat koleksiyonu sergiliyor. Metropolitan Museum of Art 2017 yılında 7.000.000 ziyaretçi çekti.

  5. Vatikan Şehri | Vatikan Müzesi

  En Çok Ziyaret Edilen Müzeler - Vatikan Müzesi

  2017’de 6.000.000’dan fazla kişiyi ağırlayan Vatikan Şehri Vatikan Müzesi, daha önce en iyi 10 tanınmış müze listesinde 5. sıradan 3. sıraya yükseldi. Ziyaretçilerinin çoğu, Rönesans döneminde Katolikliğin tarihine ilgi duyanlar ve bazıları da Vatikan’da hac ziyaretini gerçekleştiren Katolikler.

  6. Çin | Şangay Bilim ve Teknoloji Müzesi

  En Çok Ziyaret Edilen Müzeler - Şangay Bilim ve Teknoloji Müzesi

  2001 yılında Çin’in Şangay Bilim ve Teknoloji Müzesi açıldı ve kapsamlı bir teknoloji koleksiyonu sergilendi, bu da çocukların ziyaretini ilginç kıldı. Müze, interaktif özellikleri nedeniyle geçen 2017’de 6.000.000’den fazla ziyaretçi çekti.

  7. Amerika Birleşik Devletleri | Ulusal Doğa Tarihi Müzesi

  En Çok Ziyaret Edilen Müzeler - Ulusal Doğa Tarihi Müzesi

  Ulusal Doğa Tarihi Müzesi’nde çekilen Hollywood’un ünlü filmi Night at the Museum’un yayınlanmasının ardından müze daha popüler hale geldi. Fauna, flora, dev fosiller ve mineraller dahil olmak üzere Amerikan tarihi müzede sergileniyor. 2017’de Washington DC’deki Ulusal Müze 6.000.000 ziyaretçiyi ağırladı.

  8. İngiltere | ingiliz müzesi

  En Çok Ziyaret Edilen Müzeler - British Museum

  British Museum, dünyanın en büyük müzeleri arasında yer almaktadır. İnsan uygarlığının farklı dönemlerinden önemli tarihi öğeleri sergiler ve korur. Müzenin koleksiyonu, insanları Londra, İngiltere’deyken ziyaret etmeye çeken 8.000.000’e kadar öğe içerebilir. 2017 yılında 5.000.000’den fazla kişi müzeyi ziyarete geldi.

  9. İngiltere | Tate Modern

  En Çok Ziyaret Edilen Müzeler - Tate Modern

  Müze, Tate Modern, İngiltere’nin başkentinde yer almaktadır. Bir modern sanat koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır. Tanınmış sanatçıların modern sanat sergileri genellikle bu müzede düzenlenmektedir. Müzeyi yaklaşık 5.600.000 kişi ziyaret etti.

  10. Amerika Birleşik Devletleri | Ulusal Sanat Galerisi

  En Çok Ziyaret Edilen Müzeler - Ulusal Sanat Galerisi

  Washington DC Ulusal Sanat Galerisi, ABD’nin başkentindeki müzelerin sırasını tamamlıyor 2017’de 5.200.000’den fazla kişi Ulusal Sanat Galerisi’ni ziyaret etti.

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.