Dolgun ve Uzun Kirpikler İçin 9 Kirpik Büyütme Yöntemi

  Dolgun ve Uzun Kirpikler İçin 9 Kirpik Büyütme Yöntemi

  Hayatınızı kirpiklerinizin doğal uzunluğu ve hacmi konusunda hiçbir şey yapamayacağınızı düşünerek yaşıyorsanız veya kirpik nasıl uzatılır diye merak ediyorsanız, gerçekten yapabileceğinizi söylemekten mutluluk duyuyoruz. Hayır, şaka yapmıyoruz. Kirpiklerinizi gösteriş yapabilmeniz için kirpiklerinizi uzatmanın ve kalınlıklarını artırmanın doğal yolları vardır. Ve bunlar mutfağınızdan bazı malzemeleri içerir. O bomba kirpiklere kavuşmak artık uzak bir hayal değil!

  Erkek arkadaşının seninkinden daha uzun, daha dolgun ve kalın kirpiklere sahip olmasından nefret etmiyor musun? Ya da doğal olarak hacimli kirpikleri olduğu için her gün maskaraya ihtiyacı olmayan bir kız gördüğünüzde? Hayatın neden bu kadar adaletsiz olduğunu merak ediyorsun, değil mi? Uzun kirpikler, görünümünüzü anında yukarı kaldırır ve özelliklerinizi geliştirir, ayrıca inanılmaz derecede muhteşem göründüklerinden bahsetmiyorum bile.

  Kirpikleri doğal olarak nasıl daha uzun, dolgun ve daha kalın büyüteceğiniz hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

  Kirpiklerin neden dökülüyor?

  Why your eyelashes are falling out

  Kısa ve ince kirpikler kalıtsal faktörlerden kaynaklanabilir ancak bunların dökülmesine veya incelmesine neden olan stres, hormonal dengesizlik, göz kapaklarında kuruluk ve yaşlanma gibi birkaç neden vardır. Kirpiklerin kırılması, son kullanma tarihi geçmiş veya kalitesiz makyaj ürünleri kullanmak, makyajı kabaca ovmak veya silmek veya diyet yapmaktan da kaynaklanabilir; Kirpiklerin incelmesi, kötü hijyen, tıbbi durumlar vb. bir sonucu olabilir. Sebep ne olursa olsun, kirpiklerinizi yeniden uzatmak ve kısa sürede daha dolgun, dalgalı kirpiklere kavuşmak için evde uygulayabileceğiniz yöntemlere güvenebilirsiniz.

  Kirpik büyütmek için doğal yöntemler

  Home remedies to grow eyelashes

  Kirpiklerinize bakım yapmanın ve onları daha kalın, daha uzun ve dolgun hale getirmenin 9 doğal yolu.

  Hint yağı

  Castor oil for grow eyelashes

  Hint yağı güzellik dünyasına yabancı değil. Güneş yanıkları ve kırışıklıkların tedavisinden erken grileşmenin ve kepek oluşumunun önlenmesine kadar, bu güzellik iksiri günlük cilt bakımı ve saç bakım rejimi için birçok kişi tarafından güvenilmiştir. Pek çok faydasından biri, saç büyümesini teşvik etme konusunda harika bir iş çıkarmasıdır (1). Saç büyümesini iyileştirmek için en hızlı çözümdür ve diğer bileşenlerden beş kat daha erken sonuç almanızı sağlayabilir.

  Kirpiklere her gün hint yağı sürmek, daha kalın kirpikler verir ve dökülmelerini önler. Birkaç damla hint yağını hindistancevizi yağı ile karıştırın ve bir pamuk ucu yardımıyla kirpiklere nazikçe uygulayın. Her gece yatmadan önce yapın ve sabah yıkayın.

  Yeşil çay

  Green tea for grow eyelashes

  Sağlığa ve güzelliğe pek çok faydası olduğu için çok sevdiğimiz bir malzeme olan yeşil çayın sizler için bir faydası daha var. Yeşil çayın alınması ve uygulanmasının saç büyümesini teşvik etmenin ve saç sağlığını iyileştirmenin etkili bir yolu olduğu kanıtlanmıştır. Yeşil çayda (2) bulunan epigallocatechin-3-gallate (EGCG) adı verilen flavonoidler ve polifenol, kirpiklerinizin uzunluğunu ve hacmini iyileştirir. Düzenli olarak yeşil çay içmek ya da kirpiklere uygulamak büyük ölçüde işe yarar. Kirpikleri büyütmek ve yorgun gözlerinizi bir kerede sakinleştirmek için göz kapaklarına yeşil çay poşeti koyun veya her gün bir pamuklu çubuğu yeşil çayı batırın ve kirpiklere sürün.

  Zeytin yağı

  Olive oil for grow eyelashes

  Eski güzel zeytinyağı, yerçekimine meydan okuyan kirpikler elde etmek için çok etkili bir çözümdür. İçerik, saç büyümesini teşvik etmeye çalışan ve kirpik kaybını önleyen esansiyel yağ asitleri ile doludur. Evet, bu doğru, cildinizi kusursuz yapmaktan ve size tatlı bir yele vermekten daha fazlasını yapabilir. Kirpik oyununuzu noktaya getirmek için hızlı bir çözümdür. Pamuklu çubuğu sızma zeytinyağına batırın ve kirpiklere sürün. Bölgeyi nemli tutar, saç köklerini güçlendirir ve kirpiklerinizi hiç olmadığı kadar uzun ve kalın yapar.

  Vazelin

  Petroleum jelly for grow eyelashes

  Vazelin, kirpik çizgilerini koşullandırır ve nemlendirir, bu da kirpiklerinizin hızlı büyümesine katkıda bulunur. Ayrıca, göz kapaklarına vazelin sürmek, bölgeyi nemli ve yumuşak tutar, bu da kirpiklerin genel sağlığına yardımcı olur. Temiz bir maskara çubuğu alın ve üzerine biraz Vazelin Petrol Jelini sürün. En iyi sonuçlar için her gün üst ve alt kirpikleriniz boyunca çalıştırın. Kirpiklerin kurumasını ve kırılgan hale gelmesini önlemek ve göz makyajının tek bir yumuşak dokunuşta çıkmasını kolaylaştırmak için en iyi maskarayı uygulamadan önce de petrol jölesi uygulayabilirsiniz.

  E vitamini yağı

  Vitamin E oil for grow eyelashes

  Kirpik büyümesini artırmak için denenmiş ve test edilmiş bir yöntem, onu E Vitamini yağı ile tedavi etmektir. Kardashian kardeşler gibi ünlüler, bu güç bileşenini kaşlarını kalınlaştırmak ve kirpiklerini uzatmak için kullandıklarını itiraf ettiler. Sadece saç büyümesini arttırmakla kalmayıp aynı zamanda kirpikleri güçlendiren ve dökülmelerini önleyen güçlü bir toniktir. Bu yağı kullanarak gözlerinize hafifçe masaj yaparak daha kalın kirpiklere sahip olabilirsiniz.

  Bir E Vitamini kapsülü kırın ve yağı çıkarın. Göz kapaklarına 5-10 dakika parmak uçlarınızla hafifçe masaj yapın ve günlük olarak kirpiklere biraz uygulayın. Kirpiklerin kan dolaşımına ve dolayısıyla daha iyi saç uzamasına yardımcı olur. Veya bir makara fırçası kullanın ve yağa batırın. Her gece çuvala vurmadan önce kirpiklerinizi bukleler arasında yukarı doğru hareketlerle fırçalayın ve ertesi gün durulayın.

  Shea yağı

  Shea butter for grow eyelashes

  Yoğun nemlendirmenin en iyi doğal kaynaklarından biri olan shea yağı, kirpiklerinizin daha uzun ve güçlü uzamasına yardımcı olmak için sihir gibi çalışır. Ek olarak, shea yağı ayrıca çevredeki serbest radikallerin neden olduğu hasarı önlemeye ve kolajen üretimini artırmaya yardımcı olan zengin bir antioksidan kaynağı olan C vitamini içerir. Tüm bu faydalar, kirpiklerinizin gücünü ve kalınlığını artırmak için bir araya gelir, bu da onların uzun ve sağlıklı büyümesine izin vermek için çok önemlidir.

  Hindistancevizi yağı

  Coconut oil for grow eyelashes

  Seyrek ve zayıf kirpikler için bir başka harika doğal çözüm de hindistancevizi yağıdır. Bu doğal yağ çok naziktir ve hassas göz çevresinde herhangi bir rahatsızlık vermeden kullanılmasını tamamen güvenli hale getirir. Hindistan cevizi yağının nemlendirici özellikleri, proteini saçınıza hapsetmeye yardımcı olur ve daha zayıf kirpik tellerinin düşmesini önler. Hindistan cevizi yağı uygulamak için temiz bir maskara çubuğunu biraz sızma hindistancevizi yağına batırın ve kirpiklerinize uygulayın.

  Göz masajları

  Eye massages for grow eyelashes

  Saç dökülmesini önlemek, köklerinizi güçlendirmek ve daha sağlıklı saç büyümesini teşvik etmek için saç derinize düzenli olarak masaj yapmanız gerektiği gibi, aynı şey kirpikleriniz için de geçerlidir. Göz kreminizi sürerken günde iki kez yaklaşık bir veya iki dakika göz çevrenize masaj yapmanın birçok faydası vardır. Kalın, uzun ve güçlü kirpikler için son derece gerekli olan kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur.

  Biyotin takviyeleri

  Biotin supplements for grow eyelashes

  Kirpik büyümesini artırmak için yukarıda belirtilen tüm tedavileri denemenize rağmen işe yaramazsa, doktorunuzla görüştükten sonra biotin takviyeleri tüketmeye başlayabilirsiniz. Bunun nedeni, biyotin eksikliğinin, kaş ve kirpik dökülmesini de içeren saç dökülmesinin bir numaralı nedeni olarak lanse edilmesidir. Bu takviyeleri almak kirpiklerinizi zamanla kalınlaştırmaya ve uzun ve güçlü görünmelerine yardımcı olur.

  Kirpik bakımı için 5 faydalı ipucu

  5 useful tips to care for eyelashes

  Makyajınızı çıkarırken kirpiklere son derece nazik davranın. Gözlerinizi makyaj çıkarıcı ile ovmak yerine, makyajı silmek için hafif bir hareketle hafifçe vurun ve kaydırın. Gözün kuvvetli bir şekilde ovuşturulması, kirpiklerin dökülmesinin başlıca nedenidir.

  Good eye Makeup for grow eyelashes
  • Asla göz makyajı ile uyumayın

  Göz makyajı ile uykuya dalmak, gözlerinize düşündüğünüzden daha fazla zarar verebilir. Koyu halkalara, sivilcelere ve diğer cilt sorunlarına neden olmasının yanı sıra kirpik saçlarınızı zayıf ve kırılgan hale getirebilir.

  • Kaliteli göz makyaj ürünleri kullanın

  Güzellik ürünleri söz konusu olduğunda, asla riske atmamalısınız. Daima güvenilir bir markanın maskarasını kullanın ve iyi durumdayken kullanın. Süresi dolmuş maskara kullanmak kirpiklerinizin sağlığını etkiler ve onları yırtılmaya ve dökülmeye meyilli hale getirir.

  Eyelash tools for grow eyelashes
  • Kirpik aletlerine dikkat edin

  Kirpik kıvırıcı ve kirpik gibi kirpik aletlerini kullanırken çok dikkatli olun. Islak kirpiklerin dökülme olasılığı daha yüksek olduğundan rimel sürdükten sonra kirpik kıvırıcı kullanmaktan kaçının. Ayrıca sahteleri çıkarırken nazik olun ve kirpik yapıştırıcısını tamamen çıkarmak için bir temizleyici kullanın, aksi takdirde kirpik çizgisini kurutur.

  Omega-3 yağ asitleri, A vitamini, B5 vitamini, demir ve beta karoten gibi saç büyümesini destekleyen besinler açısından zengin yiyecekleri ekleyin. Sarımsak, balık ve yeşil yapraklı sebzeler gibi yiyeceklerin kirpik büyümesini teşvik ettiği kanıtlanmıştır.

  Kirpik serumları iyi mi kötü mü?

  Are eyelash serums good or bad?

  Kirpik serumları son birkaç yılda çok popülerlik kazanıyor ve bunun doğru nedenlerle olduğunu düşünüyoruz. Tıpkı yüz serumlarınız gibi, kirpik serumları da kirpiklerinizi korumak ve daha kalın ve sağlıklı olmasını sağlamak için gerçekten çok çalışan bir dizi aktif bileşen içerir. Yağlar, vitaminler ve besinlerin iyi bir karışımı olan serumun hafif dokusu, herhangi bir tahrişe neden olmadan folikülün içine nüfuz etmek için mükemmeldir. Ek olarak, bazı mükemmel saç güçlendirici bileşenlerden oluşan kirpik serumları, zayıf, ince ve seyrek kirpiklerin büyümesini hızlandırmak için güvenli ve tek duraklı bir çözüm sunar.

  Yani evet, kirpiklerinizle ilgili sorun yaşıyorsanız, daha uzun, daha güçlü ve daha kalın kirpikler için kaliteli bir kirpik serumuna yatırım yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

  Kirpikler hakkında sık sorulan sorular

  Frequently asked questions about eyelashes

  Soru. Kirpikler için hangi yağ daha iyidir?

  Cevap. Kirpik büyümesi için en iyi yağ hint yağıdır. Bunun nedeni, hint yağının, kirpiklerinizin dökülmesini önlemek için kirpiklerinizi beslemeye ve yumuşatmaya yardımcı olan zengin bir doğal yağlar ve esansiyel yağ asitleri kaynağı olmasıdır. Yatmadan önce bir Q-ucu kullanarak kirpiklerinize hint yağı sürün ve kirpiklerinizin kısa sürede nasıl uzadığını görün.

  Soru. Her gün kirpik dökülmesi normal mi?

  Cevap. Evet öyle. Tıpkı saç büyüme döngüsü gibi, kirpiklerinizin de bir döngüsü vardır ve bu da her gün birkaç kirpik kaybetmenize neden olur. Ortalama olarak, bir ila dört kirpik kaybı olması tamamen normaldir, ancak bu sayı kirpiklerinize nasıl baktığınıza ve ne kadar güçlü olduklarına bağlı olarak değişebilir.

  Soru. Kirpik uzantıları doğal kirpiklerinize zarar verir mi?

  Cevap. Modern teknoloji ile kirpik uzatmak eskisinden çok daha güvenli hale geldi. Bu nedenle ara sıra kirpik uzatma yaptırmak ve uygun bakım yapmak kirpiklerinizin hiç zarar görmemesini sağlar. Ancak çok sık uzun ve kalın kirpikler alıyorsanız, kirpik uzantılarının ağırlığı kirpiklerinize kalıcı olarak zarar verebilir ve dökülmelerine neden olabilir.

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.